понеділок, 6 березня 2023 р.

«Залюблені у слово». День письменника та поетичне одкровення Сергія Злючого.

 


        4 березня 2023 року у бібліотеці-філії №4 відбувся день письменника «Залюблені у слово»

Упродовж дня читачі мали змогу познайомитися з книгами-новинками  улюблених авторів,  переможців «Коронації слова», представлених на переглядах літератури.

Книжкова виставка «Абсолютно несподівані новинки»  презентувала книги видавництва «Наш Формат» з питань  саморозвитку, психології, мотивації.

Юні читачі  долучилися до літературних читань  "Моя книжкова Галактика ". 2 хвилини з книгою, що підтримувала дитину у 2022 році « у рамках Національного читацького марафону «Діти України читають». Першокласник Тимофій вибрав для читання книгу  Лесі Борсук- Янківської "Як стати лідером за 7 днів ". Софійка – «Стильна книжка для панянки»  Оксани Караванської, другокласниця Стефанія – «Леся. Мандрівний клубочок» Наталки Малетич.

Родзинкою Дня письменника стала творча зустріч із поетом і перекладачем Сергієм Злючим із Камянського, членом спілки письменників України, громадським діячем і волонтером.

Це про нього писав Володимир Шовкошитний: «Поезія живе в його душі, як віра, любов і надія. Вірші для нього – не гра, а опора, і це віднімає у нього право писати легко, грайливо, мимохідь.»

Дві години  поезії, натхненних розмов, спогадів.  "Його поезія зігріває, як сонечко, і тут же може накрити холодним дощем." «Різнопланова, емоційна» «Від неї – неймовірне світло й тепло, вишуканість і сила, яка не відпускає»

Так буває, коли зустрічаєшся із чимось ціннісним і вартісним. Звучала поезія із збірки «Білий час» та найновіша, яку поет публікує у соцмережах та  на сторінках Фейсбуку зокрема.

«світ  усе менше  й менше,

серце все більше й більше,

зорі долають межі

неба нам не зігрівши»

« Переклади – моя найбільша пристрасть», - відверто ділився з читачами Сергій Злючий, читаючи вірші Чеслава Мілоша, перекладені ним з польської.

«Лауреат Нобелівської премії в галузі літератури, людина, яку називають найінтелектуальнішим поетом сучасності, практично Чеслав Мілош невідомий у нашій країні» -

Читаючи власні твори чи переклади, вірші про кохання чи сьогодення, Сергій Злючий ніби заявляв про себе відверто: «Я- українець, я- на своїй землі. Хто не розуміє – хай вчить мову» 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар