пʼятниця, 26 серпня 2022 р.

Моя Україна, як сонечко ясне!

     


        25 серпня 2022 року у бібліотеці-філії №4 зібралися хлопчики й дівчата на арт-годину, присвячену Дню Незалежності України.

Полтава, Харків, Сєвєродонецьк, Рубіжне, Чернігів, Київ. Всі з різних міст. Кожен має свою історію та власну думку. Інколи звучить російська мова чи слова. Переклад шукаємо разом.  Буває сперечаємося і миримося. Інколи сміємося, буває й плачемо.  Найстаршому учаснику 10 років, найменший, з грізним ім’ям Лев, ще ходить у дитячий садочок. Та всіх дітей обєднує любов до України, вдячність до наших воїнів- захисників. Хлопчики й дівчата пишуть листи військовим, власними руками виготовляють подарунки пораненим, які лікуються у шпиталі.

Сьогодні за пропозицією майстрині Анни Вікторівни, діти виготовляли квіти з паперу – подарунок нашій країні до Дня Незалежності. 


За роботою, як завжди, вели  серйозні бесіди. До речі, цього разу розмовами здивували  дорослих. Говорили: як це бути незалежним? Чому народи прагнуть  незалежності? Як довго існує український народ? Чи були часи, коли всі розмовляли українською мовою? Відповіді шукали разом. До розмови долучилися батьки. Кожен згадав якусь власну історію чи поділився прикладами з історії України..


 За щирою й відвертою розмовою  пролетіла година. Вінок із квітів швидко збільшувався. За звичкою, діти на квітах писали побажання, слова вдячності воїнам, уривки із віршів та пісень. А ще співали пісень, читали вірші. Тільки українською і, повірте, це був вибір маленьких, але вже свідомих завзятих українців.


Немає коментарів:

Дописати коментар