понеділок, 10 березня 2025 р.

Тарас Шевченко і Я. Година спілкування.

   


      Напередодні  Шевченківських свят, до бібліотеки завітали четверокласники школи 44, щоб продовжити  спілкування про Тараса Григоровича Шевченка.

Школярі вже знають багато про Кобзаря: про дитячі та юнацькі роки поета, про його навчання, захоплення живописом, про викуп його з кріпацтва, навчання у Петербурзькій академії. Із захопленням діти згадували історії про перебування Тараса Шевченка у Полтаві.

Цього разу для обговорення обрали книгу Віти Левицької та Тетяни Катіної «Тарас Шевченко і я». Три хлопчаки-бешкетники, герої маленької історії, допомогли присутнім зрозуміти, чому Шевченка вважають душею України, а його твори вивчаються в школі.

Найцікавіше, що авторки не обмежилися загальновідомими фактами з біографії Кобзаря.


Чи був малий Тарас неслухняним бешкетником чи то так називають допитливість?  Згадали «Тарасові шляхи», зокрема історію про «залізні стовпи». З Шевченкового дитинства вона особливо запам’яталася школярам. Про ті залізні стовпи, мабуть, усі чули. Але наважився шукати їх тільки малий Тарас. Він хотів учитися і зробив це. Тарас був готовий ходити селами, шукаючи собі наставника у малюванні. Думок було багато: як цікавих аргументів, так і сміливих коментарів. Адже мова йшла про Тарасову шалену жагу до знань, про кмітливого хлопчика, юнака, який сміливо йшов до здійснення своєї мрії.

Йому забороняли писати й малювати? Він продовжував таємно! Його відправили в солдати? Він не зламався. Його намагалися стерти з нашої пам'яті? Не вийшло!

Упродовж розмови розповідали й аналізували легенди, які розповідають історії про життя Тараса Григоровича. А ще діти читали поезії. Артистично, майстерно, від душі.

Справжній Шевченко – це не пам'ятник, не скам'янілий бюст. Він живий. Він у кожному, хто знає про нього, хто шанує й розповідає про нього. Він у кожному з нас, у кадрі і за кадром. У кожному, хто бореться за Україну. Школярка Даніела мене запитала: "Якщо Тарас Григорович нас зараз з неба бачить, він же нами пишається?" Так, пишається. Ще й як пишається.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Сторінки (31)1234 Вперед