пʼятниця, 28 січня 2022 р.

Зворушлива історія, що повертає надію. Онлайн-зустріч із Наталією Дурундою.

         27 січня 2022 року відбулася онлайн-презентація роману ужгородської письменниці Наталії Дурунди «Крижане полум’я» .

Читачам бібліотеки-філіалу №4 ім’я Наталії Дурунди добре відоме за романом «Зрада», який отримав відзнаку на «Коронації слова» як кращий твір про кохання.

Наповнені любов’ю, неймовірними емоціями і надією книги є чи не найпопулярнішими серед прекрасної статі. Про що ж  роман «Крижане полумя»?

 «368 сторінок у шикарній твердій палітурці. Динамічний сюжет, яскраві герої, теплі родинні стосунки… книга припаде до душі як поціновувачам романтичної літератури, так же не розчарує і шанувальників воєнної тематики», - вирішили наші читачі і замовили книгу у видавництві «Патент».       


Про зустріч тоді ще не говорили. Це вже потім, як прочитали роман, вирішили, що про книгу повинні знати всі. Тому на онлайн-зустріч були запрошені не тільки читачі нашої книгозбірні, але й з інших міст.

Наталія Іванівна розповіла про історію створення роману, героїв реальних і вигаданих, про співпрацю  та спілкування з військовими афганської війни та добровольцями - учасниками війни на Сході, про власні пережиті емоції.   Універсальні  запитання учасників онлайн-зустрічі зробили спілкування глибинним, атмосферним, цікавим. Говорили про людяність, патріотизм, почуття обов’язку, «суголосність душ»  і про літературні «таємниці» харизматичної гості.


Звичайно ж, онлайн-спілкування вийшло за межі презентації роману «Крижане полум’я». Щира та відверта Наталія Дурунда відповідала на запитання читачів, ділилася своїми думками та мріями.

Зрозуміло, що відчуття від живого спілкування з письменниками онлайн не замінить. Але це ідеальна альтернатива  при карантинних обмеженнях.

Читайте щодня – це надихає!

      В День нової книги «Дивовижний світ новинок» читачам бібліотеки-філіалу №4 представили  157 новинок як українських авторів, так і зарубіжних.

Бібліотекарі та порадники-волонтери зробили захід максимально комфортним, цікавим, пізнавальним. Зручні книжкові локації «Цікаві історії», «Дивовижні світи», «Зарубіжні бестселери», «Детективи. Фантастика», «Від авторів «Коронації слова», «Каzka починається», можливість поспілкуватися з однодумцями  та дружня атмосфера сприяли ознайомленню читачів з новинками та їх вибору. На деякі видання черга зростала досить швидко. 


Читачі дізналися про особливості представлених видань, серед яких були і новинки книжкового ринку,  і його визнанні лідери - видання-бестселери. Експрес-інформація стосувалася не лише творів, а й їх авторів. Юрій Даценко, Анастасія Байдаченко, Галина Ципкіна, Ореста Осійчук, Василь Крас – нові імена українських письменників, які стали відкриттям дня нової книги. Серед зарубіжних авторів – Нуала Еллвуд, Лайза Джувелл, Майк Омер, Лінда Ла Плант.


 Бібліотекарі індивідуально розповідали про новинки та їх авторів, рекомендували літературу за уподобаннями читачів.       

Шанувальники творчості Стівена Кінга не тільки отримали шедеври улюбленого автора, а й «моторошні» новинки зарубіжних письменників, сюжети яких вміють тримати читача в напрузі від першої сторінки й до останньої.

Зворушливі історії про кохання та життєвий вибір - це книги Світлани Талан, Лідії Лукьяненко, Оксани Калини, Коллін Гувер, Ніни Фіалко, Галини Вдовиченко, Дарини Гнатко, Лесі Романчук.

Чудовий подарунок шанувальниками детективів та триллерів підготували видавництва КСД, Нора-Друк, Vivat: Тесс Геррітсен, Джон Грішем, Сергій Пономаренко, Андрій Кокотюха, Донато Каррізі, Ю Несбьо.

середа, 26 січня 2022 р.

Таємницю бібліотеки-філіалу №4 розкрито!


2022 рік у бібліотеці-філіалі №4 розпочався з приємних сюрпризів, несподіваних дарунків та розкриття таємниць.

Про те, що нашій книгозбірні готують подарунок, 7 книг-новинок Андрія Кокотюхи, повідомила нам його дружина Ірина. Але залишалося загадкою – хто подарував нам книг, вартість яких - 997 гривень?! Чому саме нашій бібліотеці?! Неочікувано!

Та ще й подружжя Кокотюхи насолоджувалося таємницею, яка здавалося, нікому не під силу. Але ж помилилися! Хто як не ми перечитали всі детективи Андрія Кокотюхи? Включили логіку, дедуктивне мислення, хитрість, підключили друзів + злагоджена робота Команди і таємницю розкрито!

Таємним прихильником нашої бібліотеки, точніше прихильницею, виявилася чарівна киянка Таня Доній. Саме вона подарувала  книги улюбленого письменника наших читачів Андрія Кокотюхи, використавши власні 1000 гривень за програмою є-Підримка. 


«Насправді, це - найбільш прийнятне застосування цих грошей, багато людей зможуть прочитати книги. Вашу бібліотеку порадив Кокотюха Андрій. Він сказав, що у вас працюють дуже ідейні і ініціативні бібліотекарі, а також активні і зацікавлені читачі. Дякую вам, що робите таку важливу справу!», - написала Таня Доній у фейсбуці.


Наша читацько-бібліотечна родина щиро дякує за неочікуваний  сюрприз! Дякуємо за вибір нашої книгозбірні! Гарної гожої днини на весь рік! Щастя та здійснення мрій! Читаємо своє рідненьке!

І як тут без народної мудрості: " Хто уміє дарувати, той уміє жити". Або ж - "Подарунки отримує той, кому є чим обдаровувати."

 Запрошуємо до читання

четвер, 20 січня 2022 р.

Історія має давати нам певні підказки.

Довгоочікувана новинка історика та професора Ярослав Грицака «Подолати минуле. Глобальна історія України», яку називають «інтелектуальним бестселером», уже є у бібліотеці-філіалі №4!

Вона вийшла минулого року у межах видавничо-освітнього проєкту “Портал”. Це видання – результат 15-літньої роботи історика, в якій він прискіпливо вивчає минуле і закликає до «співтворення сучасної України». 

Праця Ярослава Грицака має на меті розвінчати міфи та стереотипи, які нині існують про державу, і знайти нові вектори для осмислення минулого, сучасного і майбутнього. Це критичне переосмислення історії України.

“Мені було важливо показати, що насправді історія нам дуже часто заважає. Вона як тягар на нозі: ми не можемо швидко йти, тому що вона за нами тягнеться. Але є дуже багато прикладів, коли раптом люди починають це долати. Це аргумент проти Росії: Україна не зобов’язана бути бідною країною. Цей стан можна перемогти. А для того, щоб краще це зрозуміти, треба подивитися, як це робили інші, кому вдалося і кому не вдалося”, – зазначає історик.

Імпульсом для придбання та прочитання книги стали прохання читачів бібліотеки та онлайн-зустріч із відомим істориком, яку організували видавництво «Портал» і продюсерка видання Надія Гербіш.

пʼятниця, 14 січня 2022 р.

Продовжуючи традиції дисидентів…

Бібліотека-філіал №4 гостинно зустрічала учасників  «Філософського кафе Людмили Мандрегелі», щоб разом продовжити традиції дисидентів влаштовувати Вечори Різдвяних Василів.

Щороку в січні вже традиційно відзначають Свято Різдвяних Василів, започатковане дисидентом та філософом Євгеном Сверстюком. Такі зустрічі збирають особливих гостей та згадують Стуса, Симоненка, Чумака, Еллана-Блакитного – Василів, які народилися у ці різдвяні дні.

На 12 січня в Україні випадає День політв’язня. Саме у цей день 1972 року в Україні розпочався "генеральний погром" українського шістдесятництва. Буквально за кілька днів були заарештовані Іван Світличний, Євген Сверстюк, Василь Стус, Іван Дзюба, В’ячеслав Чорновіл, Іван Гель та інші.

Розмовам в філософському кафе передував перегляд документального фільму "Гра долі", присвячений одному із найвідоміших українських Василів.    

              Василь Симоненко був «одним із когорти письменників- шістдесятників», який не дожив три тижні до свого 29-річчя. Ще в 20-літньому віці він передчував свою долю, передбачив короткий вік свого життя. А його смерть і дотепер обкутана туманом загадок, легенд і пліток. Але в житті його знали енергійним, бадьорим і закоханим. Про світлий юнацький смуток від неподіленого романтичного кохання, про перше і про останнє кохання Василя Симоненка - в документальному серіалі „Гра долі” .

Послання у часі - книга старовинних рецептів

 Бібліотека-філіал №4 сердечно дякує «Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна» за омріяний дарунок!

Унікальне видання - книга «Одписки з мамцених переписов» є у нашій книгозбірні!

Чим особлива ця старовинна кулінарна книга?

Це перше видання рукописної кухарської книжечки, що була укладена молодою панянкою Генусею Долошицькою впродовж 1907–1909 років.

А все почалося із чудової онлайн-зустрічі з авторками проєкту   «Авторська Кухня Українська», які опікуються виданням книг із старовинними рецептами. У рамках проєкту уже видано три книги, кожна з яких – це історії видатних жінок, яким вдавалося поєднувати піклування про родину із роботою та громадським життям.

Уявіть, Ви берете старий зошит із рецептами вашої прабабусі, відкриваєте його і за мить уже можете уявити, як сто років тому збиралися за обіднім столом, як посміхалися один одному і вели неспішну розмову. Рецепти – це не так про їжу, як про традиції і культуру. «Рецепти – це послання у часі,» - пояснила Лариса Латипова, авторка ідеї і партнерка проєкту реставрації української кухні.

Авторка  кулінарного записника «Одписки з мамцених переписов» – Євгенія ( Ґенуся, Ґеня) Долошицька-Винничук була донькою священника, дружиною священника і матір’ю священника. Отримала добру освіту, навчалася в Перемиській гімназії. Вийшла заміж за каноніка Теодора Винничука, якого в тексті книги називає “Дорочко”.

Ви не знайдете тут звичних для української кухні страв: вареників, голубців, борщів. Мабуть, тому що чи не кожна українська господиня вміла їх готувати без будь-яких рецептів. Натомість у книзі представлені страви вишуканої, навіть аристократичної української кухні на зламі XIX–XX століть. О, тут змальована старовинна українська кухня, яка не вписується в рамки нашої уяви.

Оскільки авторка укладала книгу для себе та для наступних поколінь родини, текст ніким раніше не редагувався, і в ньому збережено розмовну «живу» мову часу написання книги: ябка, яйка, картофлі, возьми го, бере ся, тре ся, най ся рушить. Це, по суті, є ще одним скарбом – мовною пам’яткою!