пʼятниця, 28 серпня 2020 р.

"Я люблю читати, читаю багато і без книги своє життя не уявляю" Владика Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький


Інтелектуальні зустрічі.

Довгоочікуваному візиту архієпископа Полтавського і Кременчуцького  до читачів нашої книгозбірні не завадив навіть карантин. 27 серпня у бібліотеці-філіалі №4 відбулася зустріч читачів  із Владикою Федором . Разом із меценатом Андрієм Гурником подарували та презентували  7 чудових і таких бажаних книг  із серії  In via, які  вийшли у Видавництві Українського католицького університету.




Насправді, візиту передувала ціла історія. Все почалося із онлайн-знайомства із відомим українським філософом Андрієм Баумейстером,

Тільки... не забувай про мене... Марко Терен. Виставка-анонс однієї книги


Вже шостий рік іде війна. Там наші батьки, брати, сестри, там наші діти. Мужні, відважні, сильні та рідні. І кожен з них мріє про дім, щоб повернутися і як Юлі Іллюхи:
"дихати
рухатись
думати
мріяти
жити
без 
війни"
"Там, де вдома" - збірка віршів волонтерів та воїнів про любов і війну. "Цією книгою ми хотіли показати всім людям, всім українцям, що війна досі триває, що багато людей пройшли крізь неї і пройшли крізь ці травматичні події, які наклали  відбиток на їхнє життя. Ми хотіли показати, що треба цих людей якось підтримувати, якось їм допомогти, i один із методів такої підтримки - зокрема, показати їм, що можна соціалізуватися, повернутися назад до мирного життя через творчість", - зазначає Юлія Ілюха.   

До книги увійшли твори восьми сучасних молодих поетів та поеток: чотирьох чоловіків-воїнів, які виконували (або виконують зараз) бойові завдання в зоні АТО та чотирьох жінок, волонтерів, які допомагали армії, чекали з війни чоловіків, підтримували та дбали про тих, хто присвятив себе служінню іншим.
      Автори обрали для втілення своїх творів мультимедійний формат, на сторінках книги, там, де починається блок віршів кожного автора розміщені QR-коди. Навівши на них телефон, можна просто прийти на YouTube-канал проекту з відеопоезіями. Начитували на них вірші відомі українські письменники, музиканти, військові журналісти.
 Або ж завантажуйте безкоштовну електронну версію збірки «Там, де вдома» та читайте 112 віршів про любов і війну від Кривцов Максим, Марко Терен, Влад Сорд, Юлія Ілюха, Валерій Пузік, Юлія Баткіліна, Олександр Лисак, Наталія Маринчак.

неділя, 23 серпня 2020 р.

З ДНЕМ ПРАПОРА, УКРАЇНО!

Бібліотека-філіал №4 вітає співвітчизників з Днем Державного Прапора! Нехай кожен день з нами буде це свято,  а наші серця сповнюються вірою в перемогу та велич українського духу!  Наш прапор – це право дихати вільно та вільно жити під мирним небом Вітчизни!  Наш прапор – символ свободи, мужності, мудрості! Це наша мова. Наше слово. Наша історія. Це наше життя, наше майбутнє! Любімо та шануймо СВОЄ! Тримаймося РАЗОМ!

Зі святом, люба Україно!

пʼятниця, 21 серпня 2020 р.

Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу – гість бібліотеки на Європейській 141

 Інтелектуальні зустрічі. 20 серпня у бібліотеці-філіалі №4 відбулася творча зустріч: експерт з питань міжнародної політики  та Близького Сходу Ілія Куса презентував книгу «Конфлікти, що змінили світ» , яка нещодавно вийшла у видавництві «Фоліо». Це колективна праця команди Українського інституту майбутнього про досвід врегулювання регіональних конфліктів.
На зустрічі міжнародний аналітик говорив про конфлікти у Північній Ірландії, Кіпрі, протистояння в Хорватії, Боснії, Герцеговині, Косово, Північній Македонії та про найболючіше – події на Сході України.
Мова йшла про ключові конфлікти, які найбільше вплинули на світовий досвід врегулювання збройних протистоянь.  
Гість бібліотеки описав присутнім рушійні сили протистоянь та розкрив досвід технології примирення на прикладах Ірландії, Грузії, Придністров’я, Кашміру. Чи були успішними врегулювання  збройних конфліктів? Чи до цього часу «тліють їх вогнища»?
Ілія Куса поділився думкою колективу Інституту майбутнього про задум книги «Конфлікти, що змінили світ»:
« Об´єктивно та неупереджено розповісти про найвідоміші регіональні конфлікти і детально проаналізувати досвід їхнього врегулювання та зробити узагальнення, висновки, які сьогодні є дуже важливими для України… ми готові до майбутньої дискусії. Хтось же мав її почати" Дякуємо за зустріч і книги! за розмову, терплячість і щирість. Ми хочемо продовжити розмову! Запрошуємо до читання та майбутнього діалогу! 



З Днем Незалежності, Україно!

  20 серпня 2020 року бібліотека-філіал №4 запросила друзів на поетичний онлайн-вернісаж «Україна моя!»
 Поети, друзі бібліотеки, читачі, колеги з Полтави, Львова, Червонограда, Ромнів, Чернігова,  Харкова долучилися до поетичної години на платформі ZOOM!, щоб привітати рідну Україну з Днем Незалежності.
Читали поезії Сергія Жадана, Василя Симоненка, Ліни Костенко, Василя Стуса, Івана Гентоша, Люби Долик, Платона Воронька … невідомих авторів. Власну поезію читали тепер уже відомий у Полтаві Євген Ковальчук (Львів), чарівна Юля Манойленко (Полтава),  харизматична Людмила Грицай (Ромни), наймолодший  учасник  літературного вернісажу Артемко (літературне об’єднання «Обрій»)
Лунали вітання, сяяли очі, раділи зустрічі… посмішки, вдумливі погляди і знову поезії. Хто не зміг технічно долучитися надсилали власні поетичні хвилинки в ЮТУБі . Читали, слухали, аплодували.

                З Днем Незалежності, Україно!




середа, 19 серпня 2020 р.

Гості бібліотеки - видавництво "ПОРТАЛ!"

Відкриваємо "ПОРТАЛ"

18 серпня 2020 року у бібліотеці-філіалі №4 відбулася творча зустріч «Бібліотека. Читач. Видавництво «ПОРТАЛ»                 Чарівні гості із Києва презентували книги видавництва «ПОРТАЛ», яке спеціалізується   на дитячій та освітній літературі. Це історичні видання нового формату для дітей і підлітків, двадцять назв книг із яких придбали для читачів бібліотеки меценати Андрій Гурник та Роман Радченко. Видавництво планує випускати понад 50 книг на рік. 
Головна ідея видавництва історичних книг полягає в «зціленні історії», тобто, позбавлення від радянського наративу і формування нового покоління з українською історією.З реалізацією проєкту історичних книг допомагали кандидат історичних наук Ігор Козловський та український науковець, доктор історичних наук Ярослав Грицак.  «Ідея видавничо-освітнього проєкту «Портал» виросла з багатьох міркувань. По-перше, щоб любити свою країну, потрібно змалечку про неї говорити, читати, співати. Потрібно вивчати свою історію. По-друге, наші діти мають розуміти історичні витоки і корені — й добрі, й злі, — щоб робити висновки і мудро будувати майбутнє», — зазначає Олена Хіргій, засновниця видавництва «Портал».
          Наразі видавництво «Портал» вже має декілька оригінальних видань про історію, культурологію та мислення, про які охоче розповідала кураторка освітнього напряму у ПОРТАЛу пані Валентина. Окрім книг експерти проєкту розробляють сучасні формати для розвитку спільного читання батьків і дітей та популяризації історії. Щиро дякуємо за зустріч, за розмову (!!!), за цікаві  книги, які вже чекають своїх читачів у бібліотеці на Європейській 141!

середа, 12 серпня 2020 р.

Три унікальні дитячі книги у бібліотеці на Європейській 141!!!


Завдяки технології доповненої реальності  наші юні читачі можуть не тільки читати улюблені казки! Тепер герої на сторінках книг  оживають і перетворюються в анімацію.
Не вірите?! Запрошуємо до книгозбірні і Ви переконаєтеся, що інтерактивні новинки викликають великий інтерес як у дітей, так і їхніх батьків.
Казки оживають за допомогою доповненої реальності, яка, до речі, не являється кінцевою метою проєкту. За рахунок того, що можна «оживити» героїв – у дитини створюється  ілюзія керування казкою.
Коли дитина чує звук, який видає герой, вона може імпровізувати і тоді вже зав’язується діалог з батьками. Можна через гру обговорювати побачене і це важливо для всіх!  Бо діти, які зараз використовують девайси, мовчки поглинають контент. А це може спричинити те, що вже через 15-20 років отримаємо мовчазне покоління. Нам потрібно створити такі умови, щоб наші діти мали змогу розвивати емоційний інтелект.

Із досвіду: «Казка про «Колобка»  викликала великий інтересу наших читайликів. І справа не в самій казці, яку більшість вже знає напам’ять. Справа -  в комунікації, можливості батьків разом з дітьми обговорити побачене, частково, можливо, імпровізуючи. За рахунок того, коли натискаєш пальцем на екран – з’являється  безліч можливостей для спілкування! До речі,  казка озвучена трьома мовами !
А «Спляча красуня» від видавництва «VIVAT» ! Чарівна історія, що століттями вчить вірити у відсутність безвихідних ситуацій: закляття навіть найлихішої феї можна пом'якшити, сміливість і наполегливість проведе через найглухіші хащі, а справжнє кохання переможе злі чари. Один дотик і герої оживають.. а в кінці книги на вас чекають питання для роздумів, фантазій та ігор (і батькам деякі поради)
 І нарешті -  «Аліса в країні див»! Яскраві, барвисті та кумедні малюнки розкажуть про неймовірні пригоди Аліси у Країні Див. Зустрічайте чудернацьких героїв - Білого Кролика, Чеширського Кота, Блакитного хробака та інших! Книга має тверду палітурку та крейдований папір. Не забудьте  уважно стежити за підказками, гратися з героями, робити фото та знімати відео!  
Як оживити книгу Вам розповість Даша на своєму ЮТУБ каналі Beauty and Gloom




субота, 8 серпня 2020 р.

Увага! Новинки від "Фоліо" вже у бібліотеці на Європейській 141!


 «Україна, 1918: Хроніка» Владлена Мараєва – це огляд найбільш значущих для історії нашої Батьківщини подій, що трапилися у скорочений календарною реформою рік (???).

 Проголошення самостійності Української Народної Республіки, укладення Брест-Литовського миру з Центральними державами, гетьманський переворот і проголошення Української Держави під керівництвом Павла Скоропадського, заснування Української Академії наук, антигетьманське повстання під проводом Директорії та відновлення Української Народної Республіки — такої «програми» цілком могло вистачити на декілька десятиліть, але усе це і навіть більше вмістив у себе короткий 1918-й. Основну увагу приділено тим подіям, які, на думку автора, є найбільш важливими, цікавими й визначальними для подальшого розвитку нашої країни. Популярний виклад матеріалу в поєднанні з ілюстраціями й наведеними історичними джерелами (державними документами, газетними повідомленнями, щоденниковими записами і спогадами військових та політичних діячів того часу) сприяє легкому прочитанню і дає змогу усвідомити, скільки зусиль було докладено для того, щоб Україна стала незалежною.
Читайте, аналізуйте! Впевнена, обговорення буде цікавим!

Світові конфлікти й уроки для України.



В Україні вперше опубліковане велике дослідження про майже всі збройні конфлікти, які виникли під час розпаду Югославії
         В новому колективному творі "Конфлікти, що змінили світ", детально описані збройні протистояння в Хорватії, Боснії і Герцеговині, Косово та Македонії (наразі — Північна Македонія).
Головною "фішкою" книги став  незвичний, як для опису конфліктів, підхід: акцент зроблено як на описі процесу розгортання протистояння, так і на технологіях досягнення миру. Окрім розділів, що стосуються Балканського регіону, у виданні є опис конфліктів на теренах колишнього СРСР — в Молдові (Придністровʼя) та Грузії (Абхазія та Південна Осетія), в Північній Ірландії, на Кіпрі, в Кашмірі.
Протягом усієї політичної практики існує безліч прикладів, коли внутрішній військовий конфлікт ставав причиною глобальних змін, які зачіпали цілий регіон, країну, а то й увесь світ. Після анексії Криму та окупації частини Донбасу Україна також опинилася серед країн, де триває неоголошена війна. У пошуках рішень для нашої держави Наталя Іщенко – заступник директора Інституту світової політики, відома журналістка, медіа-експерт, лауреат Премії імені Джеймса Мейса – об’єднала експертів з міжнародної політики та національної безпеки, які разом розглянули світовий досвід розв’язання збройних конфліктів.
«Нашою метою був спокійний та об´єктивний аналіз причин конфліктів і процесу мирного врегулювання. Але ми усвідомлюємо, що кожне визначення, кожна назва та кожна цифра, які згадані в тексті, мають безліч трактувань та оцінок, і готові до майбутньої дискусії. Хтось же мав її почати
Книга "Конфлікти, що змінили світ" побачила світ завдяки Українському інституту майбутнього та видавництву ФОЛІО.