Відбувся третій читацький клуб Бібліотечної країни, де учасники онлайн-зустрічі обговорювали книгу Ендрю Петтіґрі «Книга на війні. Бібліотеки й читачі воєнного часу".
Модерувала
читацький клуб Тамара Сухенко, психологиня, фасилітаторка, Голова наглядової
ради благодійного фонду "Бібліотечна країна".
Британський історик Ендрю Петтігрі був дослідником витоків журналістики, ролі книгодрукування в епоху Відродження та Реформації, а також історії бібліотек. У своєму останньому дослідженні «Книга на війні» Ендрю Петтіґрі простежує дивовижні шляхи, якими писемна культура (від туристичних путівників і наукових статей до Біґґлза та Анни Франк) формувалася і формується під впливом конфліктів сучасності.
Ендрю
Петтігрі вважає, що книги є маркером цивілізації: протягом тривалого часу книги
були величезною силою добра і жертвами війни. Саме цей парадокс поклав історик в основу книжки.
Чи можуть книжки стати зброєю? «Так, - стверджує Андрій Овчарук,
спеціальний гість зустрічі, сержант ЗСУ, куратор проєкту «Книга на фронті».
«Найперше,
що робить росія після окупації території - знищує українські книжки і завозить
російську літературу. Це демонструє циклічність історії, коли одна держава
приходить і силою відбирає ідентичність в іншої».
Говорили про роль книжок в умовах повномасштабного вторгнення, про читання книжок на фронті. Учасники зустрічі ділилися думками, зачитували цитати та знову поверталися до питань обговорення. Як писемна культура впливала на світ під час війни. Як книга супроводжувала людство в найважчі часи, допомагаючи зберігати надію, знання та людяність: від американської війни за незалежність до сучасної війни в Україні.
Автор майстерно переплітає історії з різних епох, підкреслюючи, як книги служили маяками надії, джерелами розради та інструментами опору. Від таємних бібліотек Другої світової війни до цифрових архівів, що зберігають правду про сучасні конфлікти. Книга – розвідка Ендрю Петтігрі показує непохитний дух тих, хто вірив і вірить в непохитну силу писаного слова.
Немає коментарів:
Дописати коментар