понеділок, 25 листопада 2024 р.

«Хай як складається життя, ми завжди маємо вибір і вирішуємо, яким воно буде». Але чи завжди?

         


    Учасники книжкового клубу «Я бачу вас цікавлять книжки, який діє у бібліотеці-філії №4, цього разу для обговорення обрали роман «По кому подзвін» Ернеста Гемінґвея.

Літературознавці характеризують його як «класичний роман про громадянську війну в Іспанії, який відображає життя, любов і смерть людей, що борються за свободу».

Читачі говорять, що це справжній шедевр літератури, який захоплює  своєю реалістичністю, глибиною та емоційністю. Не всім подобається сюжет роману. Хтось звертає увагу на великий об’єм книги. Когось дратує чимало речей і героїв. Та байдужим роман «По кому подзвін» не залишає нікого.

 Написав твір Ернест Гемінгвей через три роки після приїзду в Іспанію, де висвітлював події громадянської війни для американської преси. У книжці – менше, ніж чотири доби життя підривника Роберта Джордона.

Головний герой роману отримує завдання підірвати міст, що має стратегічне значення для фашистів. Він, як і письменник, американець. І точно як Гемінгвей «не на своїй війні». Роберт Джордан любить Іспанію, знає мову, звичаї, підтримує іспанців у їх визвольній боротьбі.

Ернест Гемінгвей  достовірно передає атмосферу війни, її жахи й героїзм, а також психологію людей, які опинилися в центрі подій. Він також розкриває теми відданості, відповідальності, жертовності й смерті. Це не тільки захоплива історія, але і глибокі філософські роздуми про сенс людського існування. Тому поговорити було про що!

А ще це роман про кохання. У ході виконання місії Роберт Джордан зустрічає Марію, молоду дівчину, яка стала жертвою насильства фашистів. Між ними спалахує пристрасна любов. Ця вражаюча історія має глибокий зміст, що надала обговоренню  особливого шарму.

Багато розмов було про героїв роману. Непривітні й хитрі чи сповнені мудрості, віддані борці за Республіку чи випадкові персонажі твору допомогли присутнім на обговоренні  не лише з’ясувати відповіді на питання, які хвилюють читача, але і переосмислити свої погляди на  життя чи свої цінності.






 

Немає коментарів:

Дописати коментар