вівторок, 25 лютого 2025 р.

Леся Українка: знайома незнайомка. Літературні середи з Марфою Буторіною.

Леся Українка - поетеса, письменниця, символ неймовірної сили волі, знайома  і разом з тим така незнайома кожному із нас. 

Вам, наприклад, відомо, що Леся Українка в 19 років написала і видала підручник «Стародавня історія східних народів»? І що свій opusmagnum, "Лісову пісню", вона написала всього за 12 днів?

А ще чи знали ви, що в кожного з малих Косачів були свої чудернацькі прізвиська. І їх було дуууже багато! Найбільше Леся дружила зі своїм старшим братом Михайлом, що був їй близький по віку і їх навіть звали спільним іменем! Мишолося! Про найцікавіші факти з життя Лесі Українки читайте у книзі Наталки Малетич "Леся. Мандрівний клубочок"


неділя, 23 лютого 2025 р.

«Почала читати в ранньому дитинстві і досі не може зупинитися». Творча зустріч із Оленою Колінько

 У бібліотеці відбулося літературне побачення семикласників школи 19 із полтавською письменницею, лауреаткою міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» Оленою Колінько.

Школярі поспілкувалися з відомою полтавкою та дізналися, як вона йшла до своєї літературної мрії.

Почала читати Олена в ранньому віці і «досі не може зупинитися». Її власні ігри в індіанців та космічні війнушки перетворилися на казки спочатку для племінників і, врешті-решт, на улюблені твори дітвори.


Упродовж зустрічі гостя ледь встигала відповідати на запитання. Школярів цікавило все: від історії створення книг до гонорарів. Щира й відверта письменниця, відповідала на всі питання підлітків, коментуючи з легкою усмішкою та довірливим поглядом.

У своїх книгах  Олена Колінько вдало поєднує фантастичні світи з реаліями шкільного (підліткового) життя, що робить читачам книги цікавими, близькими й зрозумілими.

Найбільше розмов було навколо еко-повісті «Глиняний птах». Життя героїв-підлітків у творах письменниці, сповнене випробувань, непорозумінь, суперечок, зображено без прикрас. «Ваші твори, - поділився думками Андрій, - своєю справжністю викликають неабиякий інтерес, спонукають до роздумів і власних інсайтів».

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

Знати, щоб пам'ятати...

   

У бібліотеці відбулася година спілкування «Навіки ангели Майдану», учасниками якої були другокласники.

Із школярами, які народилися після подій Майдану, говорили про одну зі сторінок історії України.

Одинадцять років тому, у період 18-20 лютого в центрі Києва, на Майдані Незалежності зібралося багато людей з різних кінців України.  Чому саме у цей день говоримо про Героїв Небесної Сотні? Чому їх називають Янголами? Що означають слова «протест», «гідність», «Революція Гідності»? Як сталося, що загинули люди? 


Добрим провідником для спілкування стала книга Христини Лукащук «Казка про Майдан». Авторка та ілюстраторка книги стверджує, що ця  «книга для дітей, які все бачать, розуміють і по-своєму сприймають..»

 «Казка про Майдан» - перша спроба говорити з малими дітьми про складні речі виражальними засобами казки . – вважає Христина Лукащук. «Майдан  – це війна між Добром і Злом. Основна ідея, яку хотілося б донести, – думка про те, що добро перемогло зло».

четвер, 20 лютого 2025 р.

Літературні середи з Марфою Буторіною. Дитяча сторінка

Хто тут пише круті вірші?
Олександр Дерманський.
Хто вигадник і, тим більше,
оповідач прекрасний?
У Сашка Дерманського
рими як у пісні, 
все, ніби дитяче, 
а читають і старші. (Склав Ваня, 5 років. Записала бабуся Ольга Павлівна)

середа, 19 лютого 2025 р.

Зустріч із Марком Бабаревичем.

 

19 лютого у бібліотеці-філії №4 відбулася зустріч із молодим українським письменником Марком Бабаревичем, фіналістом «Коронації слова», військовослужбовцем, учасником АТО/ООС та повномасштабної російсько-української війни,

До бібліотеки завітав письменник із презентацією роману «Тінь від полум’я», новинки видавництва «Богдан».

          «Головний герой роману повертається до Києва у пошуках нового життя. Його шлях переплітається з криміналом, проросійськими угрупованнями й відчуттям, що життя стало пасткою. Але в цій історії є більше: спогади, що оживають, запитання, на які немає відповіді, і бажання знайти себе у світі, який здається чужим. Олегу доведеться протистояти не тільки наслідкам контузій і ПТСР, а й байдужості суспільства»

Роман Марка Бабаревича  написаний у пригодницькому жанрі. Насправді, роман «Тінь від полум’я» - сплетіння доль, важкий подих повоєнного життя, болючий, але водночас дарує надію. Це історія про тих, хто повертається додому, але не завжди знаходить спокій, що так актуально в наших реаліях.

Відгук про зустріч у фейсбуці залишила Тетяна Костанян.

«Послання від Марка

Мабуть, таких молодих письменників ще не було у нашій бібліотеці. 26 років цьому привабливому авторові кількох романів, один із яких презентували на сьогоднішній зустрічі.

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

100 подарованих історій. Новинки січня.

 13 лютого у бібліотеці у день нової книги презентували 100 новинок українських видавництв, подарованих читачами, меценатами, друзями книгозбірні.

Серед  представлених книг - новинки сучасних українських письменників Дарини Гнатко, Галини Матвєєвої, Ольги Саліпи, Наталії Чайковської, Олесі Максимець, Юрія Винничука.


Вдалося здивувати читачів новинками молодих  авторів.  Якщо ви любите детективні історії,  книга «Гра» Юлії Костенко стане чудовим вибором для вашого дозвілля. Дебютний роман «»Тінь від полум’я» Марка Бабаревича вже знайшов прихильників і став містком для майбутньої зустрічі, яка відбудеться у бібліотеці 19 лютого.

Найдовше очікувана книга нарешті  представлена книголюбам сьогодні. Це роман лубенської письменниці Раїси Плотникової  - «Марго та сексот». «Марго - не просто героїня, вона - витвір унікальності, котрий змушує замислитись над таємницями людської натури».

Добірка романтичних історій представлена іменами відомих зарубіжних авторів: Сара Джіо, Джоан Гарріс, Крістіна Лорен, Кейт Рассел, Марк Леві. Детективи, сучасні й класичні бестселери, трилери, фентезі українських і світових письменників подарують чимало емоцій під час читання. А ще - історичні романи, нонфікшн, книги по саморозвитку, психології, мотивації .

Справжня знахідка для тих, хто любить розкривати літературні (та й взагалі) таємниці відомих особистостей – новинка «Довженко без гриму». Архівні знахідки, документи, листи, спогади, зібрані у цьому виданні, дають змогу побачити біографію і творчість Олександра Довженка у новому світлі.

Книжка, яка допоможе осмислити історичний шлях України – «Нарис історії України» Ярослава Грицака.

Це, звісно ж, далеко не всі представлені в день нової книги видання.

Юним читачам організували годину цікавих повідомлень «10 найцікавіших книг січня».    

четвер, 13 лютого 2025 р.

З дітьми про співчуття, родинні цінності і добро. Авторська зустріч із Тетяною Рубан

 

     У бібліотеці презентували оновлену книгу відомої полтавської письменниці Тетяни Рубан «Нічийні», яка нещодавно вийшла у видавництві «Магура».

Нагадуємо: це історія  про чотирьох дітей, які мріють про краще життя та прагнуть вирватися з інтернату. Їхня мета - Одеса, для них це місто можливостей і надій.

Діти щиро вірять, що саме там знайдуть краще життя, подалі від холодних стін інтернату, де дорослішати доводиться надто швидко. Вони сподіваються, що  їх чекає новий початок подалі від непростого минулого.

Кожен із героїв має свою історію, свої втрати й надії. Але всі вони прагнуть одного - знайти місце, де їх приймуть, де буде тепло, затишно й безпечно.

Тетяна Рубан майстерно передає почуття героїв, їх переживання та надію на щастя.

Ілюстрації до повісті художниці Марго Халіної додали особливого емоційного забарвлення книзі. Візуальні елементи ще більше передають атмосферу повісті, оживляючи кожну сторінку та додаючи глибини героям.

До речі, Марго Халіна малює комікси з вигаданими персонажами. «Вона зобразила з десяток велосипедів, кедів та подертих штанів», поки не обрала найкращі варіанти», із захопленням розповідала  Тетяна Рубан

Шестикласники школи 27 прочитали повість "Нічийні", тому до зустрічі із письменницею підготувалися на «відмінно»

середа, 12 лютого 2025 р.

"Жабеня, ставок і море" Андрія Кокотюхи. Читає Марфа Буторіна

"Придбала книгу для чотирирічної доньки. Спершу мені книга дуже сподобалася малюнками, вони мені видалися такими "глибокими", реалістичними та водночас дитячими, подекуди трішки кумедними. Малюнки у цій книзі особливі.

Перечитавши з донечкою казки, я зрозуміла, що ця книга також добре виховує особистість, є досить повчальною. Кожна казка наділена мораллю, але написана простою мовою, зрозумілою навіть для маленьких дітей, читається легко. Дитина сама може зробити висновки із казки. Наприклад, з першої казки ми разом із жабенятком зрозуміли, що найкраще бути таким, яким ти є і не потрібно докладати зусиль, щоб стати кимось іншим.

Ще мені сподобалося, що практично через усю книгу жабенятко іде до своєї великої мети і робить усе можливе за для її досягнення. Важливо розуміти дитині, що не достатньо мати мету у житті, треба багато працювати, в тому числі над собою, для того, щоб її досягти. Ще мені сподобалося, що жабеня ні хвилини не втрачало марно, весь час знаходило собі якісь нестандартні для жабок шляхи розвитку, в той же час, воно прислухалося до старших - Баби-жаби - не цуралося її мудрих порад... Книга хороша, добра, заслуговує на увагу, сподобається маленьким дослідникам."  Оксана

понеділок, 10 лютого 2025 р.

Антологія літературно-мистецьких ідей.

 

      Найбільш звичним засобом спілкування для людей є мова. Часом її замінюють жести, міміка, дотик, а іноді достатньо й погляду, аби виразити свої почуття, наміри чи побажання... Такими ж значними виразниками нашого ставлення до дорогої людини є квіти.

Так, саме вони говорять тоді, коли ми мовчимо. Здається, що лагідні пелюстки і ніжний аромат кожної квіточки розказує про все те, що навіть не можна передати словами.

Особливо популярною мова квітів була на Сході. Селам – таку назву вона там отримала. Той, хто володів цією мовою, знав таємницю, символьне значення кожної квітки. До речі, ці значення не просто вигадані, вони зібрані на основі довгих спостережень, детального вивчення і занурення в природу.

У часи, коли партнерів для шлюбу обирали батьки, закоханим доводилося приховувати свої почуття. Переписуватися було небезпечно, бо любовна записка могла потрапити в лихі руки. Квіти ж залишалися поза підозрою. Як стверджують наші юні дослідниці, навіть кількість та вид квітів у букеті визначали місце і час зустрічі.

четвер, 6 лютого 2025 р.

Літературні середи з Марфою Буторіною. Дитяча сторінка

Незабутні книги Всеволода Нестайка

"Я прочитав багато цікавих книг Всеволода Нестайка: «Одиниця з обманом», «Тореадори з Васюківки», «В Країні Сонячних Зайчиків». Але першою і улюбленою книгою став комплект із чотирьох цікавих книг Всеволода Нестайка «Дивовижні пригоди в лісовій школі», які мені подарувала хрещена. Але найбільше мені сподобалась перша книга «Сонце серед ночі. Пригоди в Павутинії.» Це захоплюючі розповіді про пригоди друзів Колько Колючки та Косі Вуханя і їх однокласників, учнів спеціалізованої лісової школи з ведмежою мовою викладання. Книга про кмітливих, веселих маленьких героїв, які в різних незвичних ситуаціях діяли відважно, сміливо та проявляли кмітливість, доброту і щирість. За творами Всеволода Нестайка знімалися фільми, що завоювали міжнародні нагороди. Книги перекладено двадцятьма мовами світу, в тому числі англійською, німецькою, французькою, іспанською, та іншими. Я сподіваюсь, що кожен вибере для себе цікаву та повчальну книгу Всеволода Нестайка про щиру дружбу, вірну любов, яскраве життя, яка йому сподобається і припаде до душі".  Ярослав , 3 клас

субота, 1 лютого 2025 р.

«Від темного тунелю до сонячного краю». Зустріч із Петром Дениском.

           

У бібліотеці відбулася творча зустріч читачів із полтавським письменником Петром Дениском, автором збірки оповідань «Строката гора».

Його книга за короткий термін знайшла поціновувачів малої прози серед читацької спільноти. Кожне оповідання - це дотик автора до потаємних спогадів, які все частіше виринають із глибин душі. Основний скарб письменника - це багатство мови та неперевершений талант оповідача. Кожна історія невеличка за обсягом, але довершена, витончена й емоційно виразна, справжня та по-особливому рідна.

Своїми думками про зустріч із Петром Дениско поділилася у соцмережах Тетяна Костанян.

 «Назва відомого фільму Емірра Кустуріци «Життя як диво», який є улюбленим у героя сьогоднішньої  творчої зустрічі у бібліотеці-філії №4 Петра Дениска, стала лейтмотивом напрочуд невимушеного і душевного спілкування.

Сторінки (31)1234 Вперед