вівторок, 28 січня 2025 р.

Підкорюємо нові вершини!

 

У бібліотеці-філії №4 продовжується сезон літературно-мистецьких посиденьок. Учасників зустрічей об’єднує не тільки любов до книг, а й бажання творити власними руками. Що кого надихає більше – важко сказати. Але те, що дві ці любові дають подвійний результат – це перевірено.

Цього разу юні майстрині відкривали ще одне захопливе хобі  - діамантову мозаїку. Використовуючи маленькі різнокольорові кристалики, творили дівчата власні унікальні  картинки.

«Історія діамантової мозаїки почалася відносно недавно - на початку 2000-х років, - ділилися «знайденими таємницями» дівчатка. - Ця техніка швидко завоювала популярність завдяки своїй доступності та вражаючим результатам. На відміну від традиційної вишивки хрестиком, діамантова мозаїка не вимагає складних навичок та дозволяє створювати яскраві сюжети за менший час».

«Насправді, - наголошує керівник артмайстерні Лариса Гецелевич, - це справжнє мистецтво,  що дає змогу кожному відчути себе творцем. Головне, бути уважним.»

Занурившись у світ блискучих яскравих кристаликів, дівчата творили шедеври.

Порозумівшись з технікою діамантової мозаїки, дівчата запрацювали й розговорилися. Про що? Про книги. Точніше про чарівні казки. "Чарівні казки - це не завжди добрі казки. І це не значить, що у давні часи казки створювалися для дітей».

«Дивно якось виходить: жахастики не рекомендують дітям читати, а у казках он скільки всього страшного. От хоча б взяти «Червону шапочку» - вовк з’їдає дівчинку»

Про історичні корені народних казок ми ще поговоримо. Казка, дійсно, зберегла сліди дуже багатьох обрядів, звичаїв, ініціацій. Особливо в героїко-фантастичних. У чарівних казках карпатського краю поширені елементи культу гір. Їх часто використовують у казкових історіях як зв’язок із паралельним світом. Або озеро, болото чи криницю.

Казка ніколи не розповідає прямим текстом, що в ній відбувається. Вона не пояснює, в чому суть всіх цих будиночків на курячих ніжках, стрибань у колодязі й заборон, які не можна порушувати. Казка, як і поезія, ретельно зашифровує своє повідомлення, відкриваючись тільки тим обраним, хто до цього готовий. 









Немає коментарів:

Дописати коментар