понеділок, 30 грудня 2024 р.

Навіщо потрібні емоції й почуття?

        

У бібліотеці відбулася зустріч у філософському кафе. Тема для спілкування - «Бути собою. Почуття та емоції».

Підлітковий вік – це час змін. Діти вразливі, нерідко потрапляють у тенета шкідливих звичок. А це крок до серйозних проблем.

Погодьтеся, у підлітковому віці дуже часто «штормить». Нема остаточної ясності, що саме подобається у власному характері. Додається крихке почуття власної цінності. Десятки разів на день воно коливається між «я класний!» до «я точно ні на що не здатен!»

Гостя  зустрічі –  відома  письменниця Тетяна Рубан, книги якої добре знані школярам як «реальні підліткові історії». За фахом письменниця - учителька історії і права. Захоплюється психологією, українською культурою та анімаційним світом Хаяо Міядзакі. Спільних тем для розмов із школярами ніколи не бракувало.

Цікава тема для розмови - про емоції й почуття, про використання свого емоційного ресурсу для досягнення поставлених цілей, особистісного зростання й самореалізації. Про емпатію, і адекватну самооцінку, про вміння знаходити спільну мову з оточенням, і багато іншого. Іншими словами - про емоційний інтелект.

«Кожне відчуття, будь воно радість, сум або страх, має своє місце та значення, і вміння розуміти це допоможе  зростати емоційно збалансованими та впевненими в собі».

«Саме емоційний інтелект перетворює звичайних людей на яскравих, привабливих та харизматичних».

«Діти, які мають емоційний інтелект, безперечно стають лідерами в будь-яких сферах, вони здатні організувати громадську діяльність, вирішити проблеми, взяти на себе відповідальність і тому в майбутньому з легкістю зможуть досягти будь-яких вершин».

Такі зустрічі-розмови надихають дітей на висловлювання власних відчуттів, розвивають їхню емпатію та самовладання, і стають невід'ємною частиною їхнього гармонійного розвитку.

Спеціально для юних бунтарів та й усіх-усіх-усіх, кому важливо розвинути емоційний інтелект, буде цікавою книжка інфографік «Я відчуваю… Що?». Автори  присвятили її емоціям, які у підлітковий період часто домінують у житті дітей і стають каменем спотикання у взаєминах із собою та оточенням.




Немає коментарів:

Дописати коментар