середа, 19 квітня 2017 р.

День казки з ТетяноюЛуньовою!!!

      18 квітня 2017 року   в нашій книгозбірні було цікаво і креативно. А хіба могло бути інакше в День казки та ще й чарівною казкаркою Тетяною Луньовою, автором  творів для дітей "Зайченятко У", "Усі ми будемо королевами" ? Ні, тільки так: казково, світло, гармонійно, тепло, щиро і максимально пізнавально-змістовно. Разом з гостею вихованці дитячого садочку №47 "Золота рибка" мандрували разом із Зайчатком лісом, знайомилися з птахами й тваринами, хвилювалися  разом з героями "Зайченятка У. Уважні й допитливі оченята ловили кожен порух губ, жестів, погляд очей казкарки і дуже зраділи, що зможуть у садочку продовжити читання вже улюбленої книги, яку підписала автор на згадку.
     Зустріч з другокласники ЗОШ №23 відбулася  у динамічному форматі: не тільки подорожували з Тетяною Володимирівною та її героями, але відчули магію слів "дякую" і "вибачте", вияснили, чому образа заважає дружбі і як навчитися прощати.  Гра "Знайди зайчика" закінчилася сторінкою мистецького натхнення: кожен малював і ховав так Зайчика, що віднайти було його ой як важко. Та дружні підказки допомогли справитися із завданнями: весело і пізнавально. Дякуємо, пані Тетяно! Всі були в такому мистецькому азарті!
      На  довгоочікуване літературне побачення в День казки з письменнцею і художницею Тетяною Луньовою третьокласники НВК №85 прибігли, незважаючи на холодний дощ. І правильно, адже їх чекала затишна й відверта розмова з казкаркою. Говорили про "Заченятко У" та  коли почала гостя писати, хто  перший читач її творів і скільки часу потрібно, щоб написати та-а-аку цікаву книгу... Діти не по-дитячому серйозно слухали й відверто говорили про пригоди Зайченятка, його щире й добре серце, до чого може привести образа й бажання помститися. Звичайно ж . був майстер-клас: малювали-творили-відгадували. Та найбільше вразило, як діти сприйняли новелу "Азбука", яку прочитала авторка. Радимо, прочитайте!
16 новел, доповнених акварелями -  книга-альбом "Рукописи не форматуються" Тетяни Луньової буде цікава і дорослим, і школярам. Роман "Знайти Лева" для тих, хто задає собі питання  про смисл свого життя і намагається знайти відповідь. Всі твори талановитої полтавки Тетяни Луньової для небайдужого, вдумливого, допитливого читача, тобто для ВАС! Тетяна Володимирівна вважає, що щастя тісно пов'язане з  мудрістю. "Дуже важливо не пропустити момент щастя". То ж, смачного читання і приємних вражень!










четвер, 13 квітня 2017 р.

Не кожен день Великдень!


Шестикласники Розсошенської гімназії разом з класним керівником Іриною Анатоліївною та бібліотекарем Аліною Миколаївною вирішили взяти участь у літературних дивацтвах "Не кожен день Великдень", які були проведені у нашій бібліотеці 12 квітня 2017 року. 
 Зустріч надзвичайно цікавою, креативною, зворушливою, веселою вдалася завдяки активній участі школярів у етнографічній пізнавально-розважальній  грі та віртуальній мандрівці до Канади, де знаходиться перший пам'ятник українській писанці, до міста Коломиї, де зачаровує своєю унікальністю музей Писанки, на острів Хортиця, де півметрова скульптура великоднього яйця розміщена на давньому святилищі (ІІІ-ІІ ст.), до міста Миколаїв (Львівська область), де на знаменитій і неприступній  горі "Високий камінь" манить своєю красою каплиця Писанка. Ведуча "підкидала" все нову інформацію, з якої формувалися завдання для команд  "Писанки", "Мальованки", "Крашанки", школярі з азартом розгадували-складали-писали-вгадували, а шановне журі сперечалося-доводило-вирішувало, хто ж стане переможцем.
Під час гри шестикласники були істориками, етнографами, письменниками, митцями, краєзнавцями.  Останнє завдання гравці отримали від редакції журналу "Світ дитини" - "Великодній кросворд", який і визначив переможців гри "Не кожен день Великдень". Було "класно", "оце так цікаво", "круто", "креативно", а найтепліше враження  -"можна ми ще прийдемо?". Звичайно ж, так. Наше враження - було дійсно класно!

 Шестикласникам "За міцну дружбу" ми подарували книгу "Дівчата з 13-ї вулиці" Малгожати Гутовської-Адамчик , однієї з найпопулярніших сучасних польських письменниць, а нам - майстерно виконану аплікацію "Весняний настрій". До нових зустрічей!




середа, 12 квітня 2017 р.

Найдивовижніші історії трапляються в дитинстві!

11 квітня 2017 року в бібліотеці-філіалі №4 відбулася зустріч юних читачів книгозбірні з полтавським казкарем Віктором Володимировичем Сердюком, який запевнив всіх, що найцікавіші історії трапляються в дитинстві.
П'ятикласники Розсошенської гімназії та третьокласники НВК №85 поринули в неймовірні  історії про чарівників і Зачарованого Ворона, про Кошмарика, його страхітливе (а чи страхітливе насправді?) сімейство, яке мешкає і Країні Густих Туманів і Непрохідних Лісів, про боягуза Сашка та його пригоди, про Сніговика з гарячим серцем, про  Тетянку і Сергійка...
Віктор Володимирович, добрий і щедрий казкар,  ділився з школярами таємницями різдвяного свята та мудрістю чарівників: чому не можна порушувати розміреного життя природи, що таке дитячі страхи і як їх перебороти, як поставлену мету перетворити в дійсність, що потрібно, щоб у світі панували добро і любов. І все це можна зробити-відновити і без чарівної палички. "Хочеш мати друзів, стань сам другом", "Хто шукає, той завжди знаходить", - впевнений Віктор Володимирович.
Надзвичайно цікавим подарунком дітям у День письменника  з Віктором Сердюком став майстер-клас від чарівної пані Наталії "Як намалювати Ворона", адже цей мудрий птах герой багатьох казок.Задоволення отримали всі, адже чудовий настрій панував у книгозбірні весь день.
Подаровані автором власні твори "Сніговик з гарячим серцем", "Казки Старого Дуба та Анусин сон", "Чарівне скельце, або подорож за сміливістю" і, звичайно ж, "Зачарований Ворон" тепер є у нашій бібліотеці. Солодкого читання і якнайбільше вражень!





вівторок, 11 квітня 2017 р.

Читачам бібліотеки №4 добра, удачі!


-так підписав нову збірку віршів "Тамплієри" 10 квітня 2017 року після зустрічі Сергій Жадан. До збірки " найулюбленішого і найпопулярнішого українського поета нової хвилі" увійшли вірші, які він декламував на двогодинній зустрічі з полтавцями. Організаторами заходу стало незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus» (ДЯКУЄМО!). На подію прийшли більше, ніж три сотні полтавців. (і ми теж!)
Сергій Жадан розпочав презентацію текстами з книги «Тамплієри», більшість з яких стосуються двох тем: війни та любові. Добра і Удачі, любі друзі!

Писанкове королівство в бібліотеці!

10 квітня 2017 року у бібліотеці-філіалі №4 відбулося пізнавальне застілля "Писанкове королівство", родзинкою якого став майстер-клас з виготовлення крапанки.
Бібліотекар читального залу Світлана Анатоліївна розповіла п'ятикласникам Розсошенської гімназії  про писанку - неповторне багатство нашого народу. Як розписували писанки в давні часи, про їх магічну силу, значення символів і орнаментів, про що розповідають  великодні легенди   й казки із книги  "Культура України в казках та легендах" дізналися школярі під час зустрічі. До виготовлення крапанок, за порадою Світлани Анатоліївни, всі підготувалися серйозно: звільнили свої серця від образ та заздрощів, залишивши тільки світлі чисті помисли і думки. За допомогою фарбників, розтопленого воску, писачків і власної фантазії. діти творили шедеври. При цьому дружно згадували  родинні святкування Великодня, розповідали, хто  що кладе до великоднього кошика і чому необхідне освячення в церкві. Згадали і правила поводження у храмі Божому. Потім всі дружно "вмивали" свої крапанки, ділилися власними  враженнями від писанкарства і бібліотеки взагалі.










пʼятниця, 7 квітня 2017 р.

Дивують світ чарівною красою

        6 квітня 2017 року в бібліотеці-філіалі №4   відбувся майстер-клас з виготовлення        писанок "Дивують світ чарівною красою".
Шестикласники ЗОШ №23 разом з викладачем Полтавської дитячої художньої школи Лідією Олексіївною Орел створили в читальному залі книгозбірні по-особливому теплу і затишну атмосферу. Бібліотекар Світлана Анатоліївна розповіла легенди, міфи про писанки, про значення символів їх  розпису, чому писанки називають оберегом та які книги містять найцікавішу інформацію про великодні традиції. Під керівництвом унікальної майстрині діти поринули у магічний світ писанкарства. "З чистими помислами, світлими думками готувалися до розпису писанок господині, - розповідала Лідія Олексіївна. - і обов'язково читали молитву..." "Отче наш ..", - зненацька  зазвучав у книгозбірні впевнений голос  шестикласника Владислава. (щиро? здивував!)Діти гуртом уважно слухали, вчилися, творили. У кожного на пам'ять про зустріч залишилася власна, найперша у житті, найкраща, найчарівніша писанка виготовлена власноруч. А ще - повага до традицій НАШОГО народу, любов до символу-оберегу-писанки НАШОГО народу.                                                                     

четвер, 6 квітня 2017 р.

Смак сучасної літератури

5 квітня 2017 року в бібліотеці-філіалі №4 відбулася Дегустація літературних новинок "Смак сучасної літератури".
Перегляди літератури "Світовий коктейль", "Корисно знати", "Ласощі для дітей", "Родзинки по-українськи", "Відкриті світи", на яких було представлено  72 новинки, доповнили інформаційні листки з біогрфіями письменників, книги яких вперше  презентовані читачам книгозбірні. Експрес-репоражі, проведені бібліотекарями, допомогли присутнім у виборі книг, познайомили з новими іменами в літературі, з переможцями літературного конкусу "Коронація слова -2016". Родзинкою заходу стали інформхвилинки "Усі книги мають свої таємниці", під час яких познайомилися присутні на Дегустації з історіями написання книг "Волковиці" Марини Смагіної, "Це коротке довге життя" Ірини Бондарчук, "Під крилами Великої Матері" Степана Процюка, "Гніздо горлиці" Лесі Олендій, "Багряний рейд" Андрія Кокотюхи, "Любов і піраньї" Макса Кідрука, "Родаки" Дмитра Кошелі. Презентована серія збірок оповідань "Відкритий світ", яка підготовлена "Редакцією Міли Іванцової" - це спогади письменників, які подовгу мешкали, або й досі живуть у різних країнах. Леся Олендій, Галина Ів, Анна Багряна, Юлія Смаль розповідають про побачене - подібне чи відмінне від нашого життя в Україні, ведуть читачів у відкритий ними самими світ, щедро діляться власними враженнями. З книгами Світлани Талан "Замкнене коло"та Наталії Гурницької "Мелодія кави в тональності сподівань" тримаємо інтригу: можливо автори самі розкажуть(!?). Для підлітків в цей день представлені новинки
С. Процюка "Варвари", "Полянами і хмарочосами", Дари Корній "Петрусь-химородник"  та "Диваки і зануди" шведського дитячого письменника Ульфа Старка.
"Продегустувати" нову книгу Лариси Денисенко "Майя та її мами" вирішили третьокласники НВК №85 разом з класним керівником Мариною Олександрівною. Читали уривки з книги, говорили про толерантність, повагу, розуміння, а головне познайомилися з Майєю, головною героїнею, яка любить  "зачіску "котячі вушка", зелений колір, макарони з сиром, кроликів, мопсиків  ...  " і більше всього хоче, щоб усі діти зростали в любові. Читайте й насолоджуйтеся, та будьте завжди з нами!