неділя, 18 березня 2018 р.

Алессандро Барікко "Шовк"


На край світу, у небезпечну подорож до далекої Японії, вирушає Ерве Жонкур. Він мусить привезти дорогоцінну грену, з якої народяться шовкопряди й дадуть роботу цілому французькому містечку. Але більше за грену він берегтиме аркуш рисового паперу — кілька ієрогліфів, що написала йому загадкова гейша… Знову й знову Ерве Жонкур повертатиметься на Схід, аби почути бодай слово цієї жінки. А вдома рік за роком його чекатиме дружина Елен…
Володар найпрестижніших літературних відзнак на своїй батьківщині Алессандро Барікко здобув палких прихильників по всьому світу. Його романи більше 20-ти років не полишають списків бестселерів, а їх автора критики ставлять поряд з Умберто Еко. 1998 року оскароносний Джузеппе Торнаторе за театральним монологом Барікко зняв «Легенду про піаніста», а чуттєва мелодрама «Шовк» з Кірою Найтлі у головній ролі надихнула мільйони читачів ще раз перегорнути сторінки дивовижного, схожого на невагомо ніжну пісню роману…
Алессандро Барікко — відомий італійський письменник, драматург, журналіст, літературний та музичний критик.
Народився 25 січня 1958 року в Турині. Закінчив консерваторію по класу фортепіано та отримав ступінь з філософії. Перу Барікко належать два есе з музичної критики: «Il genio in fuga. Sul teatro musicale di Rossini » — про Джоаккіно Россіні та « L'anima di Hegel e le mucche del Wisconsin » — про зв'язок музики із сучасністю.

Алессандро Барікко працював музичним критиком в газетах La Repubblica і La Stampa та був ведучим ток-шоу на каналі Rai Tre. Автор дебютував у літературі з романом «Замки гніву» у 1991 році. 1993 року він став одним із співзасновників школи письменницької майстерності в Турині, названої Школою Холдена — на честь головного героя роману Дж. Д. Селінджера «Ловець у житі» Холдена Колфілда. На даний момент у школі викладається безліч курсів: від створення сценаріїв до журналістики, від розробки сюжетів відеоігор до написання романів та оповідань. У числі викладачів школи побували видатні письменники.
Барікко став широко відомим по всій Європі, його книги посідали топові місця в списках бестселерів Італії і Франції. У 2003 році письменник переїхав з Туріну в Рим, де і проживає зараз із дружиною Барбарою Франдіно та сином.
У 2007 році на екрани вийшов фільм «Шовк» за однойменним романом письменника, головні ролі в якому виконали Майкл Пітт і Кіра Найтлі. У 2008 році Барікко дебютував в якості режисера з фільмом «21-я лекція», що присвячений Дев'ятій симфонії Бетговена.

Немає коментарів:

Дописати коментар