субота, 27 серпня 2016 р.

Снайдер Тімоті "Червоний Князь"


« Ця книжка вписує українські землі у простір історії Східної Європи модерного часу і визначає для західної гуманітарної думки, яка має туманне уявлення про Україну, складники української ідентичності як ідентичності європейської. Часом навіть думаєш у формах умовного способу: а чи такою була б Україна сьогодні, якби Українське Князівство приєдналося до Габсбургів? Чи таким «червоним» для українців було б ХХ століття? І чи настільки тяжко сьогодні було б розпрощатися з привидами радянського минулого?»
Дмитро Дроздовський
«Червоний князь. Таємні життя габсбурзького ерцгерцоґа» – книжка відомого американського історика Тимоті Снайдера, що побачила світ 2008 року в Сполучених Штатах Америки. 2011 року книжка вийшла українською мовою у перекладі Павла Грицака. Опублікована видавництвом «Грані-Т». Присвячена дослідженню непересічної особистості в історії українського народу – полковника Василя Вишиваного.
Дослідження присвячене непересічній постаті в історії Центральної та Східної Європи – Вільгельмові фон Габсбурґові.
Ерцгерцоґ, родич австрійського цісаря, він обрав собі українську ідентичність і став леґендарним полковником Василем Вишиваним, Червоним Князем, який боровся за незалежність України в часи Першої і Другої світових воєн.

   Його вабили героїчні сторінки української історії, змагання українців за державність. Аж до своєї смерті за стінами Лук’янівської тюрми Києва влітку 1948 року він не втрачав надії посісти монарший престол у відновленій українській державі. Він шукав союзників у різних державах – Польщі, Австрії, Франції і навіть нацистській Німеччині, але, врешті, розчарувався в них усіх. Пристрасний мрійник і романтик Вільгельм потерпав від поразок у політиці.
Хто ж був цей дивний чоловік, який змінив свою ідентичність і вирішив боротися за чужу державність? Якою була б історія нашої держави, якби його мрія здійснилася?

1 коментар:

  1. Тімоті Снайдер зумів здивувати новизною теми та неперевершеністю сюжету. Хто він більше -Вільгельм чи Василь Вишиваний- герой чи людина, яка просто прагнула змінити країну? чи може гординя вела його? Цікаво. Читайте.Мені сподобалася книга. Аня.

    ВідповістиВидалити